Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8008, Přihlášení pohledávek do insolvence

Kdy a jak přihlásit pohledávku do insolvenčního řízení? Co se uvádí ve výši jistiny a jak se zohledňují již uhrazené částky?

Dobrý den, do kdy musím pohledávku do insolvenčního řízení přihlásit? Při přihlašování pohledávky do kolonky: Výše jistiny se uvádí - původní dluh (bez příslušenství) a nebo snížený o již uhrazenou částku? Kde se kdyžtak zohlední již uhrazená částka? Na našeho dlužníka byla již v roce 2010 zřízena exekuce - tudíž předpokládám, že je naše pohledávka VYKONAVATELNÁ. A zase jaké částky se zde uvádějí? Původní pohledávka, nebo se odečítá již uhrazené. Do splatnosti se uvádí den, ke kterému byla původní částka za pohledávku splatná a nebo skutečná částka k datumu vyplnění přihlášky - čili původní částka - již uhrazeno + úroky + příslušenství? Mnohokrát děkuji za rychlou odpověď. Bojím se, abych něco neprošvihla. Ještě jednou děkuji.

Dobrý den,

termín pro přihlášení pohledávek je stanoven v rozhodnutí o úpadku. Přihlašuje se pouze aktuální výše dluhu (kolik Vám dlužník dluží ke dni vyhlášení insolvence). Vstupem do insolvence byla vykonavatelnost všech exekucí pozastavena.