Jak platit menší splátky a zachovat insolvenci? Zjistěte nezabavitelné minimum!

Pokračování dotazu č. 9701: Dobrý den, jak to tedy mám udělat, abych mohl platit menší splátky? Platil jsem 15 000 Kč, z toho je 1 060 Kč ins. správce a 6 000 Kč alimenty . Takže musím žádat soud nebo mohu rovnou začít posílat 8 300 Kč. Aby mi tu insolvenci ještě nezrušili. Kolik je prosím nezabavitelné minimum? Moc děkuji za radu. Jalo OSVČ jsem v podstatě bez příjmů díky tomu co se tady děje.

Dobrý den,

odměnu ins. správce musíte hradit dále v plné výši (1 060 Kč - jedná se o naprosté minimum stanovené zákonem, méně platit nelze), alimenty (6 000 Kč) je taktéž třeba dále platit v plné výši (o jejich snížení můžete požádat soud), insolvenční srážky (7 940 Kč) proberte se svým ins. správcem. U zaměstnanců by automaticky zaměstnavatel začal posílat méně, u OSVČ je třeba věc diskutovat s ins. správcem.