Stravenkový paušál a jeho vztah k soudnímu výkonu rozhodnutí a exekuci: Co platí a co ne?

Dobrý den, přímo na stránkách ministerstva financí jsem našel toto. Jak to tedy je?

Stravenkový paušál nemůže být předmětem soudního výkonu rozhodnutí ani exekuce. Stejně jako stravenka je i peněžitý příspěvek na stravování samostatným nenárokovým benefitem, který může zaměstnavatel poskytovat zaměstnanci nad rámec mzdy. Srážkám ze mzdy podléhá pouze mzda a také příjmy, které nahrazují mzdu jako odměnu za práci nebo které jsou poskytovány vedle mzdy a jsou zároveň vyjmenovány v § 299 občanského soudního řádu.

 Stravenkový paušál ale není mzda a ani není uveden ve výčtu občanského soudního řádu.

Dobrý den,

přijde na to, jak vysoké stravné pobíráte. Stravenkový paušál do výše 75,60 Kč/směna není předmětem ins./exekučních srážek. Naopak stravné nad tuto hranici srážkami postiženo být může.