Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11286, Stydím se za insolvenci, co řeknou sousedé?

Stydím se za insolvenci, co řeknou sousedé?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, stále váhám, jestli jít do insolvence nebo čekat na exekuci. Mám dluh 400 000 Kč, 1 dítě a plat 21 000 Kč. Strašně se za to stydím, jak jsem byla v minulosti hloupá a nasekala si dluhy. Bojím se, že si to každý najde na internetu od nás na malé vesnici a všichni se mi vysmějí. Vím, že exekucí krom zaměstnavatele tak dohledatelná není jak insolvence. Prostě se za to stydím. Poradíte mi, jestli jít radši do insolvence nebo čekat na exekuci? Mám z toho strach z té ostudy.

Dobrý den,

exekuce je veřejně dohledatelná stejně jako insolvence, ale ani za jedno se není proč před sousedy stydět. Chybovat je lidské. Moudrý je ten, kdo si svou chybu uvědomí, co nejdříve ji napraví a znovu nezopakuje. Za hlupáka lze naopak označit každého, kdo by se Vám kvůli insolvenci posmíval.

Insolvence je šance na nový začátek. S příjmem 21 000 Kč Vám bude zůstávat 13 908 Kč a na insolvenci bude sráženo 7 092 Kč (z čehož 1 089 Kč bude tvořit odměna insolvenčního správce a zbytek půjde na úmor dluhů). Zvládnete-li během 3 let splatit min. 60%, insolvence Vám skončí již za 3 roky (se srážkami 6 000 Kč/měsíčně Vám to vychází jen těsně pod - na 54%).