Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11286, Stydím se za insolvenci, co řeknou sousedé?

Stydím se za insolvenci, co řeknou sousedé?, Exekuce a insolvence

M

Dobrý den, stále váhám, jestli jít do insolvence nebo čekat na exekuci. Mám dluh 400 000 Kč, 1 dítě a plat 21 000 Kč. Strašně se za to stydím, jak jsem byla v minulosti hloupá a nasekala si dluhy. Bojím se, že si to každý najde na internetu od nás na malé vesnici a všichni se mi vysmějí. Vím, že exekucí krom zaměstnavatele tak dohledatelná není jak insolvence. Prostě se za to stydím. Poradíte mi, jestli jít radši do insolvence nebo čekat na exekuci? Mám z toho strach z té ostudy.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

exekuce je veřejně dohledatelná stejně jako insolvence, ale ani za jedno se není proč před sousedy stydět. Chybovat je lidské. Moudrý je ten, kdo si svou chybu uvědomí, co nejdříve ji napraví a znovu nezopakuje. Za hlupáka lze naopak označit každého, kdo by se Vám kvůli insolvenci posmíval. 

Insolvence je šance na nový začátek. S příjmem 21 000 Kč Vám bude zůstávat 13 908 Kč a na insolvenci bude sráženo 7 092 Kč (z čehož 1 089 Kč bude tvořit odměna insolvenčního správce a zbytek půjde na úmor dluhů). Zvládnete-li během 3 let splatit min. 60%, insolvence Vám skončí již za 3 roky (se srážkami 6 000 Kč/měsíčně Vám to vychází jen těsně pod - na 54%). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

16.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Požádat o půjčku a za týden či za dva mít peníze na účtu. Tak si stále řada lidí představuje vyřízení hypotečního úvěru. Ve skutečnosti je to ale složitější. Doba vyřízení hypotéky se totiž odvíjí od řady faktorů, včetně toho, na co si půjčujete. Podívejte se, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky v konkrétních případech.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MT

#11524, Darování a převod akcií, Akcie a investice, 19.10.2020

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Žiji s přítelem, který vlastní akcie firmy ČEZ a rád by na mne nějaké převedl. Jaký by byl prosím postup v této záležitosti? Nemám bohužel s převodem akcií zatím žádné zkušenosti. Děkuji Vám.

Dobrý den, nejprve si musíte zřídit majetkový účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) prostřednictvím Vámi vybrané instituce (banka, broker - doporučuji Fio banku), která Vás bude zastupovat na kapitálovém trhu. Následně bude moci přítel převést akcie ze svého majetkového účtu na Váš majetkový účet. 

JB

#11523, Dědictví a insolvence, Osobní a rodinné finance, 19.10.2020

Dobrý večer, když zemře otec, jehož děti jsou v insolvenci, mohou se tito zříci dědictví ve prospěch svých dětí nebo nevlastního bratra? Nechtějí přijít o peníze, které by jim "sebral" insolvenční správce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v insolvenci se není možné zřeknout dědictví bez souhlasu ins. správce. Je třeba čestně dostát svým závazkům a nepřemýšlet o tom, jak odklonit peníze před věřiteli. 

V

#11522, Půjčí mi po insolvenci?, Půjčka, 19.10.2020

Dobrý den, poskytne mi nějaká banka úvěr 70 000 Kč po řádně ukončené insolvenci před rokem a půl s platem 30 000 Kč čistého? Děkuji

Dobrý den, takto brzy po skončení insolvence Vám bohužel nikdo půjčku neposkytne. O půjčku budete moci žádat nejdříve za 3-5 let od momentu ukončení insolvence.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR