Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #7237, Přehlášení energií a insolvence

Přehlášení energií a insolvence, Reality

Sjednejte si hypotéku online
4.8.2019 Reality

Dobrý den, jsem v insolvenci, musím se přestěhovat. Insolvenci splácím v pořádku, majitel bytu mne akceptoval, nájemní smlouvu podepíšeme příští týden. Je u toho ale povinnost převést si na sebe elektřinu a plyn, v Praze u PRE a Pražská plynárenská. Až tam půjdu, nebude problém se zavedením plateb na mé jméno, když jsem v insolvenčním rejstříku? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

dodavatele energií si můžete vybrat zcela svobodně, nemusíte v Praze nutně k PRE/Pražské plynárenské (výrazně levnější je např. 3E). Někteří dodavatelé energií mohou kontrolovat své zákazníky v registrech dlužníků a s negativními záznamy jim odmítnout poskytovat služby.