Jak se vypořádat s platbou výživného v rámci insolvence a zahrnutím dětí do vyživovaných osob?

Dobrý den, náš zaměstnanec má insolvenci. Je rozvedený a 2 děti byly svěřeny do péče matky. Z insolvence je placené výživné. Tedy ty 2 děti nemá zahrnuté do vyživovaných osob. Ale zaměstnanec se na nás obrátil, že platí výživné sám mimo insolvenci. Že mu ins. správce řekl, že mu na výživné moc nezbývá v rámci rozdělování insolvence, tak ať si to platí sám. A chce po nás, ať mu ty 2 děti zahrneme do vyživovacích osob. Toto mu ale nechceme uznat. Výživné má mimo insolvenci, ale nemá to ani písemně. Tedy asi po dohodě s bývalou ženou ji posílá nějaké částky,ale toto nás jako plátce mzdy nezajímá a tedy srážíme na insolvenci bez vyživovaných osob. Je to tedy tak správně? Děkuji.

Dobrý den,

je třeba postupovat podle rozhodnutí soudu (ať už rozvodového či insolvenčního). Ústní přísliby typu "nad rámec soudem stanovených povinností dávám dobrovolně ještě další peníze na děti" nelze ověřit a nemůže k nim být přihlíženo.