Jak požádat o insolvenci při dluhu 400 000 Kč a měsíčním platu 27 000 Kč?

Dobrý den, mám dotaz. Chtěla bych do insolvenčního řízení. Mám dluh dohromady asi 400 000 Kč, který přestávám zvládat platit. Je to více půjček najedou a tři mikro půjčky, které mají velké úroky. Momentalně platím 10 000 Kč měsíčně, tudíž nemám na zaplacení těch půjček na 30 dní, což pro mě znamená exekuce, kterým se ale chci vyhnou. Plat mám 27 000 Kč. Myslíte že mám nárok žádat o insolvenci s tím, že bych mohla platit těch 10 tis měsíčně?

Dobrý den,

pro schválení insolvence stačí být schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč po dobu 5 let. S platem 27 000 Kč nebude absolutně žádný problém - příjem máte pro schválení osobního bankrotu dostatečný. Měsíčně by Vám bez vyživovaných osob (děti, manžel) zůstávala 16 404 Kč, s vyživovanými osobami více.