Může být na mě exekuce za zaplacení veřejné zakázky při insolvenčním řízení? Jak se bránit? Co dělat se splácením nebankovního úvěru?

Dobrý den, jsem živnostník, podal jsem návrh na insolvenci. Už je to na soudě. Chci se vás zeptat, jestli mi mohou dát exekuci na částku, kterou mně má zaplatit zákazník za veřejnou zakázku. Tu si exekutor najde v registru smluv. Z advokátní kanceláře která mě zastupuje v insolvenčním řízení mi řekli že nemůže, ale přesto se vás na to ptám jak on ví, že jsem v insolvenci. A kdy by se tak stalo, tak jak se můžu bránit? Dále se vás chci zeptat, mám nebankovní úvěr, který pravidelně splácím. Mám ho přestat platit? Co mám napsat té nebankovní společnosti?

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o oddlužení jste chráněn před výkonem exekuce (pokud by Vám exekutor cokoliv zabavil, musel by to po schválení oddlužení vydat ins. správci). Pokud by byla poškozena vaše práva, můžete se bránit právní cestou (žaloba či opravný prostředek podaný k soudu). Dnem vstupu do insolvence nesmíte dále splácet úvěry, neb by se jednalo o zvýhodňování vybraného věřitele. Nebankovní společnost si musí pohledávku přihlásit do ins. řízení.