Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6847, Má smysl si přivydělávat v insolvenci?

Má smysl si přivydělávat v insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím o informaci, jak je to s možností přivýdělku v insolvenci. Z HPP mi odchází pravidelná splátka něco kolem 12 000 Kč, mám dvě děti a jsem samoživitelka. Mám možnost u stejného zaměstnavatele mít ještě dohodu nad rámec celého úvazku. Jsem povinna odevzdat celou částku z dohody nebo mi bude jen nějak krácena a nějaká částka mi zůstane? Jednalo by se částku do 3 000 Kč měsíčně. Děkuji

Dobrý den,

se 2 dětmi a splátkami 12 000 Kč činí nezabavitelné minimum 14 429 Kč (do června to bylo jen 12 858 Kč). Váš čistý příjem z HPP tak odhaduji na cca 25 000 Kč. Pro Vás mám smysl pracovat do celkového výdělku 29 000 Kč (nad tuto částku jde již vše na insolvenci). Brigádu za 3 000 Kč tak určitě vezměte, vyplatí se Vám to.