Příspěvek od Dobrých Andělů a mateřská dovolená - jak se počítá insolvence?

Dobrý den, přítelkyně je v insolvenci a na mateřské dovolené. Nyní je nemocná a byl jí přidělen pravidelný příspěvek od Dobrých Andělů. Bude se tento příspěvek/dar počítat jako standardní příjem a spadat do nezabavitelného minim, nebo bude muset být odevzdáván ins. správci v celé výši? Pro upřesnění uvádím částky: Přítelkyně má cca 6 000 Kč mateřskou a nyní ještě cca 7 000 Kč příspěvky od Dobrých Andělů. Ode mne má darovací smlouvu na částku posílanou ins. správci. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

dar od Dobrých andělů není nepostižitelnou dávkou a počítá se do celkového příjmu, ze kterého se kalkulují ins. srážky. Pokud by např. váš dar byl 3 000 Kč, pak by z celkového příjmu 16 000 Kč při jedné vyživované osobě (1 dítě, bez manžela) zůstávalo přítelkyni 12 242 Kč.