Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15085, Manžel nadělal dluhy během insolvence

Manžel nadělal dluhy během insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, podala jsem na sebe insolvenci v době manželství. Manžel se nepřipojil. Insolvence úspěšně skončila, byla jsem soudem osvobozená od placení zbylých pohledávek. Nyní mi chodí exekuce manžela pro uhrazení jeho dluhů, které nasekal v době manželství (sociální, zdravotní, vypořádání podílu se společníkem manželovy firmy s.r.o.). Bývalý manžel se před exekutory schovává v pronajatých bytech, nesplácí nikomu nic. Alimenty platí jak se mu zlíbí. Majetek žádný nemá. Mohu se nějak bránit, když v době mé insolvence po mně jeho věřitelé nic nechtěli a nyní uplatňují svá práva? Jedná se o původní kapitál firmy s.r.o., který vložil společník a můj bývalý manžel mu ho měl vyplatit, když se společník rozhodl z firmy odejít. Nyní tento původní kapitál vyžaduje společník po mně jako bývalé manželce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za dluhy ručíte v manželství společně a nerozlučně. Proto by manželé měli vstupovat do insolvence vždy společně. Insolvence řeší pouze dluhy vzniklé před vstupem do osobního bankrotu. Dluhy vzniklé v průběhu insolvence nelze prominout a je možné je vymáhat po skončení osobního bankrotu.