Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7691, Mám šanci na oddlužení?

Mám šanci na oddlužení?, Exekuce a insolvence

P

Dobry den, pracuji na DPP uz 2 roky a muj prijem je kolem 10 000 Kc nez mi exekutor strhne srazky na exekuce a vyzivovaci povinost na 2 deti i na dluzne vyzivne. Krome toho mam dalsich 12 exekuci. Muzu si zazadat o osobni bankrot nebo insolvenci? Jak z tehle dluhove pasti ven? Dekuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

DPP, velké dluhy ani větší počet exekucí osobnímu bankrotu nebrání, nicméně musíte vydělávat minimálně tolik, abyste zvládla v rámci insolvence měsíčně splácet min. 2 200 Kč po dobu 5 let. Z příjmu 10 000 Kč a se dvěma vyživovanými dětmi činí nezabavitelné minimum 9 763 Kč, takže byste mohla splácet pouze 237 Kč a to je bohužel málo. Musíte si zvýšit své příjmy na min. 13 000 Kč, ze kterých by Vám zůstávalo 10 763 Kč a zbylých 2 200 Kč by šlo na insolvenci.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

1.6.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani koronavirus nás nezastaví! Přesně to si mohou říct poskytovatelé hypoték na českém trhu. Jen v dubnu uzavřeli víc než 6 700 nových smluv a klientům půjčili téměř 18 miliard korun. Tedy o 3 miliardy víc než loni stejnou dobou.

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

27.5.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

O 20 % a víc. Tak hluboko klesly v posledním půlroce světové akciové trhy. Na vině je pandemie koronaviru COVID-19, opatření jednotlivých států a panika, kterou tato situace vyvolala. Znamená to, že je lepší na investice do akcií zapomenout nebo se na ně naopak zaměřit? Odpověď není zcela jednoznačná…

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#10294, Způsobil jsem škodu v insolvenci, Exekuce a insolvence, 1.6.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci asi rok a půl a nedávno mi přišel dopis z brigády, kde po mně chtějí peníze za poničené auto cca 5 000 Kč. Chci se zeptat, jestli to mám zaplatit nebo se to dá započítat do insolvence. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, tuto škodu je třeba zaplatit. Insolvence řeší pouze vaše dluhy vzniklé před vyhlášením osobního bankrotu. Závazky vzniklé po tomto datu je třeba řádně hradit a nelze je po skončení insolvence prominout.

DN

#10293, Hypotéka po insolvenci, Hypoteční poradna, 1.6.2020

Dobrý den, mohla by mi sestřenice ručit za hypotéku RD, když začala teď pracovat, ale má smlouvu na dobu neurčitou? Nebo mohl by jít do hypotéky se mnou manžel (jako spolužadatel), když mi v březnu 2020 skončila insolvence? Hypotéka by byla na psána na mě. Děkuji

Dobrý den, od momentu úspěšného ukončení insolvence Vám nikdo dalších 3-5 let peníze nepůjčí. O hypotéku tak budete moci žádat nejdříve za 3 roky.

JS

#10292, Zablokoval se mi přístup k účtu, Banka, 1.6.2020

Dobrý den, mám zablokovaný účet z důvodů špatného hesla. Jde účet odblokovat třeba když zavolám na infolinku nebo musím někam na pobočku? Děkuji

Dobrý den, v případě blokace internetbankingu z důvodu chybně zadaného nebo zapomenutého hesla doporučuji navštívit nejbližší pobočku vaší banky, kde Vám heslo vyresetují.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR