Jak dlouho budu muset splácet podřízené pohledávky po zaplacení 60% za 3 roky?

Dobrý den, mám dotaz ohledně podřízené pohledávky. Jsem v insolvenci a rád bych využil splacení 60% do 3 let. Pokud to udělám, budu muset další dva roky splácet podřízené pohledávky? Vím že pokud bych např. splatil 100% za 4,5 roku, tak ještě půl roku musím splácet podle zákona podřízené pohledávky, ale pokud zaplatím 60% za 3 roky? Dle mě je to nejasné. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podřízené pohledávky se nepočítají do limitu 60%, tedy pokud za 3 roky splatíte min. 60% nepodřízených pohledávek, bude Vám insolvence ukončena a nebudete muset nic dalšího splácet (ani podřízené ani nepodřízené pohledávky).