Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5437, Penzijní připojištění a insolvence

Jak se bránit případnému odhalení nehlášení ukončení penzijního fondu insolvencnímu správci?

Pokračování dotazu č. 5436: Dobrý den, špatně jsem napsal otázku. Zatím mi běží teprve 14 denní výpověď penzijního fondu o jeho ukončení jsem nic nehlásil insolvencnimu správci. Chtěl jsem se spíše zeptat, zda by na to mohl přijít a jak? A jestli by šlo výpověď ještě zrušit. Děkuji

Dobrý den,

na výpověď penzijního spoření insolvenční správce dříve či později přijde. Nicméně Vaší povinností je mimořádný příjem ohlásit a odevzdat. Nečekejte až se na to přijde. Tím byste naopak porušil podmínky insolvence, která by mohla být ukončena. Storno výpovědi si zkuste domluvit s penzijním fondem, kde jste spořil.