Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5631, Insolvence a výše srážky ze mzdy

Insolvence a výše srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence

Dobrý den, je zákonné, aby soudkyně, kam jsem podala návrh na změnu srážek, telefonicky kontaktovala mého insolvenčního správce? Při podání žádosti jsem měla příjem 17 500,- Kč, nyní 20 500,- Kč, dále i vyšší. Tudíž jsem žádala o pevnou srážku ve výši 8 000,- Kč, čímž uspokojím věřitele ve výši cca 70%.

Dobrý den,

při čisté mzdě 20 500 Kč Vám může insolvenční správce srážet až 11 000 Kč. Srážky ze mzdy jsou nastaveny tak, aby Vám vždy zůstalo zákonné minimum a zároveň se umořilo co nejvíce dluhu (ideálně až 100%). Na telefonátu mezi soudcem a insolvenčním správcem nevidím nic špatného.