Jakou banku zvolit při podání návrhu na insolvenční řízení, aby nám neblokovala účet?

10.7.2022 Běžný účet

Dobrý den, s manželkou se chystáme k podání návrhu na insolvenční řízení obou manželů. Náš advokát nám doporučil, abychom si zařídili nový bankovní účet u některé z bank, která nám následně nebude blokovat účet a my tak budeme i nadále smět využívat manželčiny příjmy jakožto invalidní důchod a rodičovský příspěvek, které bychom si zařídili zasílat právě na tento nový účet. Můžete mi poradit jaká z těchto bank je k tomuto nejvhodnější a která nám při podání návrhu nebude účet blokovat? Děkuji

Dobrý den,

obecně banky klientům v insolvenci účty neblokují. Pokud ale máte peníze uložené u banky které dlužíte peníze, může docházet k tzv. vzájemnému zápočtu pohledávek (banka peníze z účtu používá na umořeních vašich dluhů nehledě na probíhající insolvenci). Založte si účet u banky, které nedlužíte peníze - doporučuji např. Chytrý účet od RB.