Můj manžel má insolvenci, budu muset platit jeho dluhy?

Dobry den, obracim se na Vas s otazkou. V dobe, kdy jsem jeste nebyla vdana, sel muj manzel do insolvencniho rizeni. Insolvence mu byla schvalena, za rok konci a on uplati cca 50-60% dluhu. V dobe trvani insolvence jsme se vzali a nedavno jsem se dozvedela, ze po ukonceni insolvence se muze zbytek dluhu vymahat po mne, jakozto jeho manzelce. Je to pravda? Docela me to zaskocilo, protoze ja s jeho dluhy nemela nic spolecneho (nasekal si je neuvazene v mladi) a nechci za to zase platit. Jeste dodam, ze jsem mu tedy na zacatku podepsala darovaci jistinu. Takze vlastne castecne platim i ja. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

v manželství ručíte za všechny dluhy společně a nerozlučně. Není-li jeden z manželů schopen dostát svým závazkům vzniklým před manželství, pak druhý z manželů ručí i za 50% těchto dluhů (Váš případ). Je jedno, že s těmito dluhy nemáte nic společného. V manželství jste team, který řeší vše společně (i dluhy). Je hrubou chybou brát si někoho v exekuci či insolvenci (tím na Vás automaticky přecházejí dluhy druhého).