Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #13526, Tatínek za nás doplatil dluhy, už máme další

Tatínek za nás doplatil dluhy, už máme další, Exekuce a insolvence

Dobry den, muj tatinek za nas s manzelem doplatil insolvenci v hodnote 830 000 Kc. Chvilku po zaplaceni jsem zjistila, ze manzel delal i pres oddluzeni dalsi dluhy. Vse se rychle doplatilo, dluhy za VZP uz byly tesne pred exekuci. Nastesti insolvence probehla a jsme pravomocne oddluzeni. Muj tatinek je vsak z manzelova chovani zklamany a citi se podveden. Muze zadat vraceni penez?

Dobrý den,

právě proto důrazně nedoporučuji rodičům hradit dluhy za své děti, je to velmi nevýchovné. Dlužník se musí poučit, musí si tzv. "nabít ústa", jinak své chování nezmění. Pokud jste se s tatínkem na něčem domluvili a vy jste tu dohodu porušili, pak by tatínek mohl svůj dar odvolat.