Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15057, Udělal jsem úvěrový podvod v insolvenci

Udělal jsem úvěrový podvod v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chci se zeptat, mám od 1/2019 schváleno oddlužení, splátky platím včas a řádně. Teď v roce 2020 jsem byl trestně stíhán z přečinu podvodu kvůli půjčce 14 tisíc, ve které jsem zaplatil jen 3 splátky a další už ne. Byl jsem vypovídat na kriminální policii a tak a teď mi přišel dopis, že jsem obžalován z přečinu podvodu. Nevíte co od toho čekat? Vezme v potaz soud, že vedu řádný život? Mám práci, splácím oddlužení a nic jiného. Žádné přestupky ani prohřešky nemám. Ve výpovědi u kriminální policie jsem všechno vypověděl, i jsem se omluvil poškozenému. Mohl bych vyváznout aspoň s podmínkou? Děkuji

Dobrý den,

nejsem expertem na trestní právo ale předpokládám, že pro 14 000 Kč Vás do vězení nepošlou. Bude to však důvod pro okamžité ukončení insolvence. V insolvenci na sebe nesmíte brát další závazky, kterým byste nebyl schopen dostát (nesmíte si půjčovat peníze). Zároveň se nesmíte dopustit úvěrového podvodu. Vy jste svým jednáním porušil velmi závažným způsobem obě věci, kterých jste se měl vyvarovat. O další oddlužení budete moci požádat nejdříve za 5 let.