Co se stane, když odmítnu prodat svou část děděné nemovitosti během insolvence?

Dobrý den, jsem 4 a půl roku v insolvenci, kterou řádně plním. Po otci jsem zdědil 1/8 bytu v soukromém vlastnictví, kde nadále žije matka, která vlastní 5/8. Insolvenční správce má povinnost dědictví zpeněžit, ale nechci připustit, aby nový majitel zasahoval do jejich užívacích práv. Jaký postih mne čeká v případě, že odmítnu svou část nemovitosti prodat? Je mi jasné, že insolvence bude zastavena, ale není to i něco nezákonného? Děkuji.

Dobrý den,

insolvenci můžete kdykoliv ukončit, to nezákonné určitě není. V insolvenci Vám nemovitost prodána být může ale nemusí - doporučuji vše konzultovat s vaším ins. správcem. Pokud byste ins. ukončil, věřitelé by pravděpodobně začali dluhy vymáhat exekučně, a tam byste o nemovitost přišel velmi pravděpodobně. Jedinou jistotou je, že určitě nemůžete zasahovat do majetkových práv případného nového vlastníka vaší nemovitosti (nemůžete mu diktovat co smí a co nesmí).