Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #15748, Může mi ručit kamarád v insolvenci?

Může mi ručit kamarád v insolvenci?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.11.2021 Půjčka

Dobrý den, mám dotaz. Potřebuji půjčku na vyřešení svých problémů. To by bylo zařízeno, nemám exekuci ani insolvenci, nikdy jsem neměla. Potřebuji ale, aby někdo ručil nemovitostí. Může mi ručit nemovitostí kamarádka, která je v insolvenci? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dlužník v insolvenci na sebe nesmí brát další závazky (jednalo by se o porušení pravidel insolvence a osobní bankrot by tak mohl být vaší kamarádce ukončen). I kdyby kamarádka v insolvenci nebyla, ručení cizí nemovitostí bych nemohl doporučit. Stačí abyste Vy jednou škobrtla a cizímu člověku (kamarádce) byste zničila život (přišla by o vlastní střechu nad hlavou).

Ručení nemovitostí je obecně vyžadováno u bank pouze u vyšších půjček, cca nad 1 mil. Kč. Bohužel je ručení nemovitostí často vyžadováno u méně solidních nebankovních poskytovatelů úvěrů, jejichž cílem je Vás o nemovitost v zástavě připravit. Pokud Vám peníze nepůjčí banka, důrazně nedoporučuji si peníze půjčovat od nebankovek. To by byl Váš definitivní konec (skrz systém smluvních pokut a právních kliček byste velmi rychle skončila v doživotní exekuci). Tudy cesta ke štěstí nevede.