Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9520, Koronavirus, insolvence a snížení splátek

Jak požádat o snížení splátek insolvence v době koronaviru a co to znamená pro budoucí platby?

Dobry den, platime 4 roky insolvenci ve spolecnem oddluzeni manzelu, kdy splatka je strhavana manzelovi. V dobe koronaviru je prace omezena na polovinu, tudiz ocekavame polovicni prijem. Ja si privydelavam pouze jednorazovymi brigadami, coz je v teto dobe nemozne. Da se pozadat o snizeni vyse insolvencnich splatek? A muzeme pozadat o vyrizeni isolvencniho spravce nebo musime sami podat zadost? A bude treba splatky potom znovu navysit, abychom dohonili to snizeni po dobu krize kvuli koronaviru? Priklad - ted manzel plati 5 500 Kc. Kdybychom pozadali o snizeni na pulku, bude muset potom platit 8 000 (5 500 + 2 500)?

Dobrý den,

splátky v insolvenci nejsou fixní a vždy závisí na výši vašeho příjmu. S poklesem příjmu klesnou i insolvenční srážky tak, aby Vám zůstávalo nezabavitelné minimum. O snížení splátek ani odklad insolvence žádat nelze.