Jak funguje seniorská oddluženost a co musíte udělat? Všechny informace zde!

Chci seniorskou oddluženost. Jak to funguje a co mám dělat? Děkuji

Dobrý den,

senioři a invalidní důchodci ve 2-3. stupni mohou jednou za život požádat o kratší osobní bankrot (oddlužení) na 3 roky (místo běžných 5 let). Je třeba být schopen měsíčně splácet min. 2 000 Kč po dobu 3 let a pak Vám budou ostatní nezaplacené dluhy prominuty. Během těchto 3 let Vám z důchodu a případné mzdy bude zůstávat pouze nezabavitelné minimum (např. z průměrného důchodu 14 000 Kč to je 8 953 Kč). Více info v našem článku Insolvence a osobní bankrot.