Co se stane s exekucí při žádosti o osobní bankrot? Jak ovlivní chybný variabilní symbol žádost o insolvenci?

Dobry den, chci si zadat o osobni bankrot. Zatim si vyrizuji vsechny podklady, abych tedy o bankrot mohla zazadat. Dluh mam 200 000 Kc a minuleho mesice jsem vse hradila radne. Teprve tento mesic jsem spolecnostem nezaplatila nic. Ptam se prosim, nez si zacnu resit tu insolvenci, nepodaji na me ty nebankovni spolecnosti exekuci? Popripade jak dlouho trva, nez exekuce bude uvalena? A prosim jeste dotaz - V roce 2017 jsem si u kratkodobe nebankovky pujcila 1000 Kc s tim, ze jsem danou sumu vratila, ale zadala jsem omylem chybny variabilni symbol a ted po roce mi prisel dopis ze soudu, ze me zažalovali. Doufam, ze mi to insolvenci neak nepokazi a nebude neschvalena diky tomu. Dekuji moc za odpoved :)

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o insolvenci jste chráněna před exekucemi (vykonavatelnost exekucí je pozastavena - mohou Vám zablokovat účet, ale nemohou z něj strhávat peníze). Insolvence Vám bude schválena pouze tehdy, zvládnete-li během následujících 5 let splatit min. 30% svých dluhů (tedy necelých 70 000 Kč), což by neměl být problém. Dokonce je pravděpodobné, že zvládnete uhradit celý dluh 200 000 Kč. K tomu se samozřejmě připočítává odměna insolvenčního správce, která Vám stejně jako případná odměna exekutorovi splácení poněkud prodraží.

Dluh 1 000 Kč u nebankovky a špatný variabilní symbol - neprodleně společnost kontaktujte a oznamte jim svou chybu - určitě společnými silami platbu dohledáte (se špatným VS nemá příjemce platby jak poznat, kdo peníze poslal).