Co dělat s neevidovaným příjmem z DPP při insolvenci a invaliditě?

Dobrý den, ještě se chci zeptat. Přítel teď půjde také do insolvence a má ID 2. stupně a k tomu má smlouvu na DPP na záskok. Vydělá si měsíčně cca 10 000 Kč. Ale zaměstnavatel říkal, že sice má smlouvu, ale není nikde vedený a ani ho neevidují, tudíž za něho neplati sociální ani zdravotní a peníze dostava na ruku. Musí tento příjem hlásit? Když není pravidelný a nikde vedený? Seberou mu i tento příjem nebo jako invalidovi ho nechají? Kupuje si dost drahé léky a jsme rádi za tento příjem, protože s nim jen tak tak vycházíme. Děkuji

Dobrý den,

nikdo (ani invalida) nemůže porušovat zákona a pracovat načerno, nepřiznávat v insolvenci příjmy, atd. Argumenty "je invalida, musí si kupovat léky" opravdu nejsou důvodem k porušování zákonů.