Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11873, Máme požádat o osobní bankrot?

Máme požádat o osobní bankrot?, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 11872: Dobrý den, jenže mi platíme úvěry včas jak máme. Tak nevím jestli nám ten osobní bankrot povolí.

Dobrý den,

jestli zvládáte hradit všechny své závazky řádně a včas, nemá smysl žádat o osobní bankrot. Ale psala jste, že jste v exekuci. Obecně, osobní bankrot není žádná výhra. Je to poslední šance, jak se zbavit jinak neřešitelných dluhů a získat šanci na nový začátek. Sepsání žádosti o oddlužení by Vás přišlo na 6 000 Kč + DPH a dále byste platili odměnu ins. správce min. 1 600 Kč měsíčně (a náklady na přezkum pohledávek 250 Kč + DPH/pohledávka). Je-li to Vašich silách, doporučuji své dluhy (i exekučně vymáhané) uhradit bez vstupu do insolvence. Není-li splácení dluhů ve Vašich silách, pak je samozřejmě lepší požádat o osobních bankrot než čelit doživotním exekucím a narůstajícímu dluhu.