Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #10622, Nákup pozemku a insolvence prodávajícího

Nákup pozemku a insolvence prodávajícího, Reality

Sjednejte si hypotéku online
6.7.2020 Reality

Dobrý večer, je možné, že majitel pozemku, který je v insolvenci (tento měsíc mu končí), daroval před rokem tento svůj majetek své vnučce? Smlouvu sepsali a potvrdili na poště. Ovšem tato smlouva podle všeho není evidována ani u soudu ani u insolvenčního správce. Je tedy platná? Chtěli bychom tento pozemek koupit, ale majitel teď neví, jestli nám ho může prodat nebo ho musí opravdu darovat. Děkuji vám mnohokrát za odpověď.

Dobrý den,

důrazně nedoporučuji nakupovat nemovitost od prodávajícího v insolvenci. Soud může Váš nákup i předchozí převody rušit až 3 roky zpětně a Vy byste tak skončil bez pozemku i peněz. Nedílnou součástí každé rozumné kupní smlouvy je prohlášení prodávajícího, že není v exekuci ani insolvenci.