Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16138, Mohu se v insolvenci přestěhovat?

Přestěhování v insolvenci: Jaké problémy můžete očekávat při změně bydlení?

Dobry den, nastane nejaky problem, pokud se prestehuji v insolvenci z bytu kde platime 15 000 Kc se vsim vsudy do domecku, kde je najem 20 900 Kc? Nastane nejaky problem ze strany spravce? Děkuji

Dobrý den,

v insolvenci se stěhovat můžete a výše placeného nájmu je čistě vaše věc. Nesmíte však dělat další dluhy. Pokud byste např. nebyla schopna platit vyšší nájem a vznikl Vám dluh, porušila byste tím podmínky insolvence a ta by Vám mohla být ukončena. Dobře zvažte, jestli si jako dlužník v insolvenci s nezabavitelným minimem můžete dovolit takto vysoký nájem.