Jak postupovat při žádosti o hypotéku s ručením a bez majetku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s manželem si chceme vzít hypotéku, ale jelikož jsem po insolvenci, tak mi ji nedají a ručitelem bude jeho mamka. Máme nějaké svoje finance, ale chtějí po nás SJM, ale my jiný majetek nemáme. Máme i tak jít za notářem? Děkuji

Dobrý den,

v manželství ručíte za své dluhy společně a nerozlučně. Proto manželé žádají o hypotéku vždy společně. Pokud společně hypotéku mít nechcete (nebo nemůžete - např. z důvodu vaší insolvence), pak je třeba u notáře sepsat rozdělení SJM (společného jmění manželů). SJM není jen o současném majetku (který třeba žádný nemáte) - jde hlavně o budoucí příjmy, majetek a závazky. Rozdělení SJM má velmi závažné právní následky v případě rozvodu (nic byste nedostala, ani podíl z kupované nemovitosti) - vše důkladně zvažte!