Jak se ženit v insolvenci a minimalizovat dopady na nastávající manželku?

Dobrý den, budu se ženit, jsem v insolvenci již pár měsíců. Mojí nastávající jsem poznal až po schválení insolvence a rozhodně s mými dluhy nemá nic společného (je to cizinka). Ty začaly dopravní nehodou díky prasklému čepu řízení v roce 2018, která mi obrátila život naruby. Mám strach, aby se mé závazky nějak nedotkly mé nastávající manželky. Děkuji za reakci. S pozdravem

Dobrý den,

doporučuji odložit svatbu až po skončení insolvence nebo u notáře sepsat dohodu o zúžení SJM. Dnem svatby začínáte ručit za všechny závazky společně a nerozlučně (za určitých okolností i za část dluhů druhého vzniklých před manželstvím). A zatímco Vy byste byl před výkonem exekuce dál chráněn insolvencí, vaše manželka nikoliv.