Insolvence a nesprávná srážka ze mzdy – co dělat a jak to ovlivní mé postavení v insolvenci?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem v insolvenci třetím rokem. Vždy mi byly řádně strhávány srážky, ale teď účetní strhla srážku ze mzdy jen 1 306 Kč. Tak nevím co dělat, zda se to musí dorovnat insolvenčnímu správci anebo kontaktovat účetní kde se stala chyba. Nezruší mi kvůli malé srážce insolvenci? Děkuji

Dobrý den,

od října 2022 došlo k dalšímu navýšení nezabavitelného minima v insolvenci. Při stejně vysokém příjmu tak budou srážky od října nižší. Jaký máte čistý příjem a kolik vyživovaných osob? Možná Vám nešlo strhnout více. Doporučuji vše konzultovat s ins. správcem a domluvit se na řešení (abyste i nadále plnila podmínky oddlužení - velmi pravděpodobně bude nutné něco dobrovolně doplácet nad rámec srážek).