Co smím a co nesmím dělat během insolvence? Jaké jsou omezení a povolené platby?

Dobrý den, dnes jsem podepsal návrh na insolvenci a zítra bude odeslána k soudu. Zajímalo by mě, co vlastně v insolvenci můžu a co nesmím. Například právnička mi říkala, že po podepsání nesmím věřitelům hradit žádné platby. Ale co když mám teď k úhradě platbu například za mobilní a internetové připojení, které potřebuji k práci? To můžu uhradit, když není na seznamu věřitelů? Protože kdybych přestal hradit, nebyl by internet, tedy žádná práce a tím pádem bych ani nemohl splácet. Musím pravidelně někam nahrávat moje bankovní výpisy a dávat insolvenčnímu správci přehled pohybu všech mých plateb, nebo je čistě na mně, za co "zbývající" peníze po odečtení splátky utratím? Podle informací by měl být zakázaný hazard. Dříve jsem ho měl jako koníček, dokonce ho mám i na výpisu z účtu. Teď předpokládám musím přestat na cokoliv vsázet byť třeba i za 10 Kč? Provozuji také webové stránky, které negenerují žádný zisk, ale měsíčně platím za provoz serveru cca 1 800 Kč. Toto jsem nehlásil, protože to není věc nad 2 000 Kč a ani nejde o věc kterou bych vlastnil.

Dobrý den,

od data podání návrhu na oddlužení nesmíte dále splácet staré závazky (jednalo by se o zvýhodňování vybraných věřitelů). Nadále však máte povinnost si platit běžné výdaje (internet, mobil, nájem, energie, atd.) a nesmíte dělat další nové dluhy. Hazard v insolvenci povolen není. S nezabavitelným minimem si můžete hospodařit dle svého uvážení.