Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #17782, Mohu žádat o další insolvenci?

Jak po insolvenci získat znovu odlužení a vyhnout se dluhové pasti?

Dobrý den. Sice už tu byl tento dotaz, ale je staršího data. Proto se chci zeptat raději znovu. Mám po insolvenci. Je to asi tak 3 roky. Bohužel díky mé psychické poruše - patologické hraní (i když se s tím léčím) jsem si opět nabrala půjčky a dostala jsem se opět do dluhové pasti. Je možné znovu zažádat soud o oddlužení a nebo už mi to nepovolí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud vaše předchozí oddlužení skončilo prominutím části dluhů, můžete o další osobní bankrot žádat nejdříve za 10 let od data ukončení předchozí insolvence. Pokud jste v rámci předchozího oddlužení všechny přihlášené pohledávky uhradila na 100% a nic se nepromíjelo, můžete o další osobní bankrot žádat kdykoliv.