Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #19329, Nelíbí se mi podmínky pro oddlužení

Nelíbí se mi podmínky pro oddlužení, Exekuce a insolvence

Dobry den, chci se zeptat, mam CID a jelikoz jsem r. 1969, mam po 22 let duchod 6 000 Kc/stat nasim rocnikum duchod nedorovnaval, pricemz dnes je CID uz okolo 8 000 Kc. Pracuji pres chranenou dilnu na pul uvazek,  plat 6 000 Kc, maminka mne dava 2 000 z pece ve svych 53 letech. l s cukrovkou nemohu ani nocni a chranene dilny vetsinou platy maji okolo 7 000 Kc a muj dotaz zni - jak tedy zvladnout z techto prijmu platit isolvenci? Beru duchod, pracuji, pecuji a porad malo. Jak postupovat? Pokud se ins. nesplati ale ne mou vinou ale podminkami statu ktere mam co dal? Dekuji

Dobrý den,

stát určitě nemůže za to, že jste si nadělala dluhy a potřebovala byste projím osobním bankrotem. Stát naopak podmínky pro oddlužení nastavil velmi benevolentně. Invalidní důchodci ve 2-3. stupni mají jednou za život nárok na kratší oddlužení (3 roky). Pro úspěšné oddlužení stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Libovolně vysokých dluhů se tak můžete zbavit zaplacením pouhých 79 200 Kč během 3 let. Levněji/mírněji už to opravdu nejde.