Jak se po ukončení insolvence týká manželova příjmu?

Dobry den, od roku 2015 jsem v insolvenci a rok pozdeji jsem se vdala. Diky tezsím situacím mi chybela castka k doplaceni priblizne 30 tis., aby mi insolvence byla ukoncena. Bohuzel v dubnu 2021 mi byla zrusena. Dosud nemam zadne vyjadreni, stale cekam. Je pravdou, ze se nemusim obavat o manzeluv prijem? Tedy o ucet nez si zazádam s pravnikem oddluzneni nove? Dekuji Vam za reakci.

Dobrý den,

v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Exekutor tak může obstavit i manželům příjem a účet. O nové oddlužení požádejte s manželem společně (jinak by exekutor mohl postihnout majetek manžela i kdykoliv později).