Jak správce insolvence ovlivní mé finanční prostředky po schválení?

Dobrý den, mám plat 36 000 Kč a čekám na přezkum a schválení insolvence. Zatím z platu platím nájem, elektřinu, paušál a tak se chci zeptat - společnost která mi zařizovala insolvenci mi říkala, že zbytek z výplaty je můj a teď si to mám schovávat, pak budu dostávat 13 800 Kč a peníze se mi hodí na nečekané výdaje. Může správce po schváleni požadovat finance zpětně že mi řekne, tak od ledna do července jste měl tolik a tolik a měsíčně jste využil 15 000 Kč a zbytek za každý měsíc do 36 000 Kč dejte na umoření? Já se svým platem uhradím za 3 roky 80% dluhu možná i 100%. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v insolvenci se kalkuluje pouze s výší příjmu a počtem vyživovaných osob (je jedno, jak vysoké náklady na živobytí máte - to může mít každý jinak). Není možné aplikovat srážky ze mzdy zpětně či požadovat vydání rozdílu mezi příjmem a skutečnými výdaji. Nicméně soud může rozhodnout o řešení bankrotu částečně srážkami ze mzdy a částečně zpeněžením majetku, resp. použitím úspory z účtu na umoření dluhů.