Uvažuji o insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem OSVČ a uvažuji o oddlužení, dluhy nejsou z podnikání. Proto se chci zeptat, zda má insolvenční správce během insolvence právo zabavit (prodat) osobní automobil, který potřebuji k podnikání. A jak postupovat, když jsem třetí rok rozvedený a při rozvodu při majetkovém vyrovnání jsem na sebe převzal splácení vyššího dluhu (spotřebitelský úvěr na rekonstrukci 700 000 Kč), byť je stále psaný na bývalou manželku a na mě je psána hypotéka (cca 490 000 Kč) a tu zase splácí bývalá manželka. Děkuji

Dobrý den,

insolvenci lze řešit splátkovým kalendářem a/nebo zpeněžením majetku. Zpeněžit Vám mohou všem mimo předmětů osobní potřeby (např. invalidovi neprodají vozík). U předmětů nutných k podnikání záleží na návrhu insolvenčního správce. Někdy je výhodnější tyto výrobní nástroje dlužníkovi ponechat, aby mohl dlužník generovat příjmy. Jako své závazky uveďte všechny úvěry, ve kterých jste účastníkem úvěrové smlouvy (nehledě na to, co reálně splácíte).