Finanční poradce a insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, v březnu 2016 jsem podala žádost o insolvenci, kterou jsem nakonec ukončila až letos v září prodejem veškerého majetku a tím pádem zaplacením všech dluhů ve 100%. Mohu si někdy v budoucnu požádat o získání licence pro bankovního poradce, abych mohla pracovat v bance v hypotečním oddělení, případně dělat poskytovatele hypoték pro jinou společnost? V minulosti jsem již úvěrového poradce vykonávala, ale díky insolvenci jsem toho musela nechat. Za jak dlouho po ukončení insolvence mohu o licenci požádat, pokud vůbec někdy mohu? Děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

záznam o prodělaném osobním bankrotu bude v rejstříku insolvencí viditelný ještě 5 let. Pro některé pozice v bankovnictví (např. prodejce úvěrů) je třeba vykonat zkoušku odborné způsobilosti. Banky taktéž mají na každou pozici trochu jiné nároky a vyžadují jinou míru "důvěryhodnosti". Nelze tedy obecně říci, jestli Vás banka A nechá vykonávat již dnes pozici B nebo banka C za 2 roky pozici D. Přijde na to, na jakou pozici a u které banky se budete hlásit. Ale upřímně - Vy byste si nechala s financemi a úvěry radit od někoho, kdo právě ukončil osobní bankrot?