Můžu v insolvenci využívat stravenky a poukazy na sportovní aktivity?

Dobrý den, ještě nejsem v insolvenci a paní účetní mi zamítla využívat "píchačku" na obědy a stravné. Je to možné? Bych se chtěla zeptat, každý rok budeme mít prémie ve formě poukazů na 3 000 Kč na sportovní aktivity. Vezme mi insolvence i to? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

pravidla užívání podnikových karet na obědy určuje váš zaměstnavatel. Pokud Vám kartu nechce poskytnout, musíte to respektovat (nebo si najít jiného zaměstnavatele). Benefity (Flexi passy, atd.) lze klasifikovat jako mimořádný příjem, který by podléhal odvodu insolvenčnímu správci (běžně se tyto poukázky obchodují za 80% nominální hodnoty). Nicméně v případě velmi zanedbatelného a jednorázového benefitu po Vás možná správce odevzdání poukazů požadovat nebude.