Proč je v ČR insolvence na 5 let, zatímco v EU jen na 3 roky? Jak splatit 60% dluhu během této doby?

Dobrý den, chci se jen zeptat, jak to že v EU je insolvence jen na 3 roky a tady platí 5 let. Vím že na 3 roky je to pro důchodce, ale  kdo za ty 3 roky dokáže splatit 60% dluhu?

Dobrý den,

to je stejné jako byste se ptal, proč je v zahraničí jiná max. povolená rychlost na dálnici zatímco v ČR máme 130 km/h. Jiný kraj, jiný mrav. Každá země má právo si stanovit vlastní pravidla hry. U členů EU je nutné, aby národní legislativa nebyla v rozporu s evropskou, což český osobní bankrot na 5 let není.

Osobně považuji český osobní bankrot za jeden z vůbec nejmírnějších. Po dobu 5 let stačí splácet min. 2 200 Kč měsíčně a můžete se zbavit všech dluhů. Senioři a invalidé mohou jednou za život využít kratšího bankrotu na pouhé 3 roky. Navíc polovina z této minimální částky (1 100 Kč) tvoří odměna ins. správce, tedy přestože dlužíte třeba miliony, věřitelům splatíte "směšných 66 000 Kč" (senioři a invalidé 39 600 Kč) a zbytek je prominut. Mírněji už to opravdu nejde, to bychom mohli dluhy začít odpouštět za úsměv.