Jak se chovat k věřitelům při řešení insolvence a jak se bránit jejich vyhrožováním?

Dobrý den, aktuálně řeším insolvenci - s právníkem mám návrh již sepsaný a během tohoto týdne máme schůzku k podpisu a následnému odeslání k soudu. Předpokládám, že jakmile soud obdrží návrh, je nárůst dluhů, resp. úroků pozastaven? Jak se chovat k současným věřitelům? Právník mi řekl, že jim už nemám nic hradit. Soud prý vydá vyhlášku o zahájení insolvenčního řízení a od této doby nesmím hradit žádné splátky mým věřitelům. Věřitelé mi stále vyhrožují, že mě navštíví doma, v práci, stále volají s tím, že když nezaplatím, navštíví mě. Navíc když je informuji, že řeším insolvenci, vyhrožují, že podají trestní oznámení když nezaplatím a insolvence je tak zbytečná a soud ji zamítne. Věřitelé mě s tímto stále kontaktují, zasílají zpoplatněné dopisy. Co prosím navrhujete? Když se mi ozvou, řeknu, že řeším insolvenci, ale opakují stále dokola výše uvedené a nerespektují to. Mám s nimi přestat situaci řešit, resp. komunikovat?

Dobrý den,

doporučuji následovat rad vašeho právníka a více se s věřiteli nebavit. Nebankovní společnosti na vás vyvíjejí nátlak a spoléhají na vaši neznalost. Přitom balancují na hraně zákona. Nebankovkami se více nestresujte a už jim neodpovídejte.