Jak informovat správce insolvence o ukončení pracovní smlouvy a zda říkat o insolvenci na pohovoru?

Dobrý den, jsem v insolvenci a byla mi ukončena pracovní smlouva k 31. srpnu. Jelikož dělám ve škole učitelku tak vím, že si najdu jiné místo. Už nyní chodím na pohovory. Prosím mám 2 dotazy. Ten první, jestli už nyní musím informovat správce, že mi skončí smlouva k tomu poslednímu srpnu nebo stačí, když si najdu jiné místo, tak až pak. A 2. dotaz, jestli musím u pohovoru říkat, že jsem v úpadku nebo až po té paní mzdové účetní. Děkuji

Dobrý den,

najdete-li si nové zaměstnání s nástupem od 1. září, pak nebude přerušeno splácení dluhů a ins. správce stačí informovat o změně zaměstnavatele později. Některé profese nemůžete vykonávat coby dlužník v insolvenci - v případě pochybností je tak lepší o svém osobním bankrotu zaměstnavatele předem informovat, aby nedošlo k nedorozumění.