Jak získat hypotéku po skončení insolvence a připravit se na vlastní bydlení?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, omlouvám se za dotaz a doufám, že na mne nebudete koukat skrz prsty. Před pár lety jsme se dostali do dluhové pasti. Ne úvěrama, ne z vlastní nerozvážnosti. Narodila se nám handicepovana dcerka a nemohla jsem do zaměstnání. Manželův příjem nedokázal pokrývat poplatky, atd. Čekali jsme strašně dlouho na schválení příspěvků na péči, diagnózu, atd. Po 4 letech se narodil syn, který je též autista. No šlo to z kopce. Díky dluhům za najem, elektriku atd jsme skončili v insolvenci. Bylo to jediné řešení jak jednou začít znovu. Tento rok v listopadu nam insolvence konci. Příjmy po celou dobu insolvence jsou celkem vysoké, myslím celkové mé a manžela. Víme, že po insolvenci musíme 4 měsíce čekat než se pokusíme pozadat o hypoteční úvěr. Naše otázka je, je možnost, po insolvenci získat hypotéku na své bydlení? Po skončení insolvence se nám narodí 3 miminko a nechceme pokračovat v podnájmu. Chápeme zvýšenou úrokovou sazbu, víme že je potřeba mít vlastní finance, ale také že je možné vlastní finance zauverovat. Již nyní hledáme finančního poradce, který by nám s touto situaci pomáhal, radil, pomohl nám začít spořit a připravit nás na to, že jednou by nám banka mohla poskytnout hypotéku. Popřípadě jaká banka je ochotná poskytnout i dříve než po skončení 5 let. V insolvenci jsme dluhy z bank neměli. K bance která by byla ochotná, bychom již nyní přesunuly účet kvůli příjmům. Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

banky tolerují menší a starší prohřešky v registrech dlužníků výměnou za vyšší sazbu, ale insolvence stará několik málo měsíců bude velkou překážkou v získání úvěru (zejména v kombinaci se 3 dětmi, mateřskou a nulovými úsporami). Kontaktujte prosím naše hypoteční specialisty prostřednictvím vyplněné hypoteční kalkulačky, kteří všechno detailně propočítají.