Jak je to s casiny a insolvencí? Co se stane s výhrami?

Dobrý den, chtěl bych vědět, jak je to s casiny v ČR a v zahraničí. Dostane se člověk vůbec do casina, když je v insolvenci? Nebo se dostane, ale veškeré výhry mu propadají jako mimořádný příjem? A jak je to v zahraničí, například na Slovensku? V pokeru získám 10 000 EUR - jestli to podléhá mimořádnému výdělku a je to zjistitelné? Nebo je to zjistitelné v celé EU? Díky za odpověď. S online pokerem to bude úplně stejně, hrát můžu, ale cokoliv mi přijde na účet je mimořádný příjem. Je to tak, že? Díky za odpověď, přeji hezký den.

Dobrý den,

obecně by k hazardu neměly být připuštěny osoby v insolvenci, na dávkách a se soudním zákazem hraní. Pokud byste se ke hře přece jen dostal, výhra (v ČR i v zahraničí) by se považovala za mimořádný příjem a musel byste ji odevzdat ins. správci. Zatajení mimořádného příjmu by bylo důvodem k ukončení insolvence.