Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7790, Insolvenční správce nekomunikuje

Jak zajistit, aby insolvenční správkyně zaslala soudu zprávu o oddlužení po skončení insolvence?

Dobrý den, 30.9. 2019 nám úspěšně skončila insolvence. Jak mám přimět insolvenční správkyni, která na mé písemné dotazy neodpovídá, aby konečně zaslala soudu zprávu o oddlužení? Potřebuji rovněž zprávu pro svou účetní do 1.11.2019, abych už mohla mít normální výplatu. Má správkyně povinnost zaslat soudu zprávu neprodleně po uzavření 60. měsíce trvání ins.? a když ne, tak co s ní mám dělat ? Děkuji za radu

Dobrý den,

insolvenční správce má povinnost podat soudu zprávu o plnění Vaší insolvence a návrh na ukončení řízení a případné prominutí dluhů (byly-li podmínky insolvence splněny). Pokud správce nekomunikuje či jinak odmítá plnit své povinnosti, podejte podnět přímo soudu, který správce vyzve k aktivitě.