Máte návrh na insolvenci a zajímá vás, zda během čtyřměsíčního období před schválením oddlužení zůstanou na vašem účtu peníze, které jste si za tu dobu ušetřil.

Dobrý den, pokusím se svůj předchozí dotaz upřesnit. Mám podaný návrh na insolvenci. Žádná exekuce neprobíhá a ani není zahájená, tudíž žádné srážky ze mzdy žádný exekutor ani nikdo jiný doposud nenařídil. Než insolvenční soud rozhodne/schválí oddlužení a než mi na základě schváleného oddlužení začne zaměstnavatel část výplaty strhávat a posílat insolvenčnímu správci, uběhnou minimálně 4 měsíce. Po celou tuto cca čtyřměsíční dobu mi bude chodit na účet celá výplata? Nemůže insolveční soud nebo insolvenční správce před vydáním usnesení o schválení oddlužení nařídit deponování části mzdy. Peníze, které za tuto cca čtyřměsíční dobu dokážu ušetřit mi už zůstanou nebo mi budou odebrány? Konkrétní příklad: Na výplatě mám 30 tisíc. měsíčně, když se uskromním, zbyde mi 15 tisíc, za čtyřměsíční dobu tak mohu mít na účtu cca 60 tis. V této chvíli soud vydá usnesení o oddlužení. Co se s těmito 60 tisíci stane? Zůstanou mi?

Dobrý den,

nebude-li zahájena exekuce a nepožádá-li exekutor o dočasné deponování srážek ze mzdy, bude Vám po celou tuto dobu zůstávat celý příjem. Ins. správce řeší splátky až od data schválení osobního bankrotu a zahájení splácení. Insolvence se obvykle řeší splátkovým kalendářem a zpeněžením majetku (bude-li součástí "zpeněžení majetku" i zabavení části peněz lze těžko odhadovat).