Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8417, Zvýšení rodičovské a insolvence

Zvýšení rodičovské a insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý dem, mám dotaz ohledně navýšení rodičovskeho příspěvku. Jsem v insolvenci skoro rok a půl a mám darovací smlouvu na 2 tis. Měsíční příspěvek jsem měla 7 600 Kč. Nyní mohu mít až 10 tis na které mám nárok podle denního vyměřovacího základu. Chci se zeptat, když si ho zvýším na oněch 10 tis., budu povinná platit měsíční splátku víc než stávající 2 tis.? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z celkového příjmu 12 000 Kč (rodičovská 10 000 Kč a dar 2 000 Kč) by Vám měsíčně zůstávalo s jedním dítětem 9 507 Kč.