Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5816, Mohu žádat s nízkým důchodem o insolvenci?

Mohu žádat s nízkým důchodem o insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem důchodkyně z nízkým důchodem (6 800 Kč) a nejsem v insolvenčním řízení. Mám exekuce, které již 2 roky splácím. Něco jsem již doplatila v řádu 50% a ještě mi zbývá zhruba 300 000 Kč. Dotaz se týká toho, zda pokud bude schválen mírnější insolvenční zákon, zda vstoupit do insolvence nebo ne a zda by se na mě něco vztahovalo. Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že ani při schválení novely insolvenčního zákona s příjmem 6 800 Kč na oddlužení nedosáhnete. Minimální splátka v insolvenci by byla 2 000 Kč (1 000 Kč úmor dluhů, 1 000 Kč odměna insolvenčnímu správci) a na živobytí by Vám zbývalo pouze 4 800 Kč.

Na druhou stranu, z čistého příjmu 6 800 Kč Vám může exekutor strhávat max. 383 Kč. S tím se dá žít.