Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14860, Nezvládám splácet půjčku

Nezvládám splácet půjčku, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
19.7.2021 Půjčka

Dobrý den, reaguji zde na dotaz pána v ID, který si půjčil u nebankovních společností a nyní nemůže splácet. Já jsem již dlouhou dobu v ID 3. stupně, a půjčila jsem si celkem přes 100 000 Kč u různých společností (neměla jsem peníze na nájem, po smrti matky jsem byla vystěhována z bytu, a pronajala si byt, který jsem pak nezvládala platit ani jsem neměla peníze na jídlo - takže jsem si rozhodně nepůjčovala na blbosti). Nyní mám konsolidovanou jednu půjčku a platím 2 700 Kč měsíčně. Je to ale na mně moc, mám důchod 12 000 Kč, příspěvky na bydlení 4 600 Kč. Takže po zaplacení nájmu 11 000 Kč a půjčky 2 700 Kč mi zbude sice na jídlo, ale nemám už prostředky na to, abych si koupila na sebe oblečení atd. Mohu nějak řešit svou situaci? Jsem sama a bydlím sama, a rodiče, děti ani partnera nemám.

Dobrý den,

splácet jednu konsolidovanou půjčku částkou 2 700 Kč měsíčně je pravděpodobně nejlepší možné řešení. Mohla byste požádat o osobní bankrot, ale i zde byste musela splácet min. 2 200 Kč měsíčně (strhávali by Vám přesně 2 750 Kč). Nelze příliš argumentovat "nepůjčovala jsem si na blbosti" - i kdybyste půjčené peníze darovala na charitu, stejně by bylo nutné půjčku splatit bez úlev.