Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9712, Koronavirus a prominutí insolvence

Máte jako starobní důchodce šanci ukončit insolvenci z důvodu zdravotního postižení?

Dobrý den, jsem pracující starobní důchodce a isolvenci platím již 4 roky. Vzhledem k mé práci ve zdravotnictví (zdravotní sestra) a mému plicnímu onemocnění jsem byla nucena v době nákazy COVID-9 nastoupit na PN. Chtěla jsem se zeptat, zda mám nějakou šanci jako starobní důchodce zažádat ze zdravotních důvodů o ukončení insolvence? Mám zaplaceno 48% a insolvence mi končí 12/2021.

Dobrý den,

o prominutí insolvence ze zdravotních ani jiných důvodů žádat nelze. S poklesem příjmů (odchod na PN) dojde automaticky i ke snížení insolvenčních srážek, takže Vám bude zůstávat jen o něco málo méně než doposud.